Informacja o nabożeństwach w maju

Siostry i Bracia,
Sympatycy Kościoła Zbawiciela,

w związku z sytuacją pandemii informujemy, że Rada Parafialna, kierując się bezpieczeństwem i dobrem Parafian, podjęła w dniu 6 maja br. zdecydowaną większością głosów uchwałę - decyzję:
- pierwsze nabożeństwo planujemy zorganizować 31 maja br. w Niedzielę w Święto Zesłania Ducha Świętego. Termin ten, w zależności od zmieniających się okoliczności, może ulec zmianie.

W każdą niedzielę o godz. 10.00 zostanie zamieszczone nagrane nabożeństwo z Kościoła Zbawiciela, które będzie można odsłuchać na stronie internetowej parafii : bydgoszcz.luteranie.pl
Przypominam o nabożeństwach w 3 TVP o godz. 13.00. Najbliższe nabożeństwo 10 maja z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego z Pasymia
Dzieci zachęcam do słuchania przygotowanych słuchowisk na stronie: bydgoszcz.luteranie.pl

Drodzy, to bardzo trudna decyzja, tym bardziej, że mamy świadomość, że niektóre parafie już decydują się na zapraszanie wiernych na nabożeństwa, oczywiście z zastosowaniem reżimu sanitarnego, w tym 15 metrów kwadratowych na jednego uczestnika. W naszym kościele według tego kryterium zmieściłoby się około 40 osób.
Wiemy też, że problemem jest nie tylko zachowanie ostrego reżimu bezpieczeństwa w kościele – do tego być może sytuacja i tak nas zmusi, gdy do Święta Zesłania Ducha Świętego epidemia nie zacznie słabnąć – ale też samo dotarcie do kościoła i związane z tym ryzyko, zwłaszcza przy korzystaniu z komunikacji zbiorowej czy nawet z taksówek.

Siostry i Bracia, prosimy Was jeszcze o cierpliwość.
Wasze bezpieczeństwo jest naszym priorytetem i najwyższą troską, dlatego podejmujemy tę trudną decyzję.
Prosimy, informujcie nas o potrzebach, w których możemy pomóc. Nasza kancelaria pracuje normalnie, cały czas jest możliwy kontakt telefoniczny i mailowy.

Niech ten trudny czas posłuży nam wszystkim, abyśmy mogli się odpowiednio przygotować i tym radośniej wychwalać Boga, gdy już się spotkamy w kościele.

W imieniu Rady Parafialnej
ks. Marek Loskot