I Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet


22 października 2016 roku w Toruniu po raz pierwszy zorganizowane zostało Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet, w którym uczestniczyły także panie z Bydgoszczy. Pomimo dużych nieraz odległości i niezbyt sprzyjającej pogodzie w sali przy ulicy Strumykowej zabrało się ponad 80 osób. Uczestników spotkania powitał proboszcz parafii ks. Michał Walukiewicz, a modlitwę poprowadziła mgr teologii Adrianna Gabryś z Leszna.
Podczas śniadania podano wyborne dania, po czym przyszedł czas na doznania duchowe - Bożena Giemza wygłosiła wykład na temat „Jak być sobą…”, którego tematem były relacje z najbliższymi oraz emocje w stosunkach międzyludzkich.
Po krótkiej przerwie na kawę, zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny warsztaty mydlarskie „Kobieta ubrana w zapach” połączone z wykładem na temat aromaterapii – wokół roznosił się zapach wielu aromatów i płynnego mydła, wszyscy byli pochłonięci pracą nad tworzeniem własnych kompozycji zapachowych.
Panie biorące udział w spotkaniu podkreślały, że był to czas zarówno relaksu, dobrej zabawy jak i wyciszenia, odnalezienia równowagi.