Nowa płyta zespołu N.O.C. z Piły - "By pomóc..."

W czwartek 7 czerwca 2007 r., w Święto Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa na rynku muzycznym Kościoła ukazała się debiutancka płyta zespołu N.O.C. („Nie opuszczę cię”) z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile, zatytułowana „By pomóc…”. W ten sposób młodzi pilanie zaakcentowali rok 2007, przeżywany w polskim Kościele ewangelickim jako „Rok ewangelickiej liturgii i pieśni”. Zespół ten ukazują jedną z form muzyki, w szczególności zwróconą do młodzieży.

Płyta składa się z 10 własnych kompozycji zespołu (ballady, blues, reggae i rock), w których oprócz brzmienia trzech gitar, klawiszy i perkusji, kolorytu dodają skrzypce, flet poprzeczny i flażolet.

W zespole grają zarówno amatorzy, jak i osoby z pilskiej Szkoły Muzycznej. Różnorodność muzyki na płycie jest też efektem kompromisu, gdyż członkowie zespołu są zakorzenieni w różnych typach muzyki. Dlatego zespołu nie można zaszeregować do konkretnej typu grup muzycznych. Utwory nagrane na płycie napisane są w większość przez członków zespołu lub są opracowaniami tekstów biblijnych lub śpiewnikowych. Na płycie przewijają się głównie wokale dziewczęce (oprócz jednego utworu, spiewanego przez Łukasza), o trzech różnych barwach, ale i o różnym doświadczeniu - Ewa jest laureatką kilku konkursów wokalnych w Wielkopolsce, natomiast Marzena jest laureatką kilku konkursów na flecie poprzecznym. 

Jest to pierwsza płyta w Diecezji Pomorsko -Wielkopolskiej rockowego zespołu parafialnego i jedna z nielicznych w Kościele ewangelickim w Polsce z tego typu muzyką. 

Zespół składający z ośmiu osób grał już na wszystkich większych spotkaniach młodzieżowych, diecezjalnych i ogólnopolskich przeglądach oraz koncertach kościelnych. Brał też udział w akcji Polsatu „Podziel się posiłkiem” oraz w 15. finale Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy. Płyta w cenie 15 zł +VAT jest dostępna w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile (www.luteranie.pl/pila), można ją też nabyć w sklepie muzycznym Demo w Pile oraz w Wydawnictwie „Warto” (www.warto.cme.org.pl) lub w niektórych parafiach ewangelickich.
___________

Zespół pragnie podziękować:

Przede wszystkim Bogu, za wszystko czym nasz obdarza! Za jego opiekę i błogosławieństwo, za Prawdę, którą możemy głosić naszą muzyką.

Tym wszystkim, którzy nas wspierają czyli
Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile,
Urzędowi Miasta w Pile,
Starostwu Powiatowemu w Pile,
Firmie Polfurnit,
Szkole Muzycznej w Pile,
STUDIU NAGRAŃ „Q” ,
Zaprzyjaźnionym Parafiom z Poznania, Koszalina i Gorzowa Wielkopolskiego oraz
Patronom Medialnym: Tygodnikowi Pilskiemu, Radiu Koszalin i Wydawnictwu „Warto”.

___________

Zapraszamy też na najbliższe koncerty zespołu N.O.C.
Odbędą się w ramach Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich 2007, w którym zespół bierze udział (projekt „Muzyką przełamując bariery”):

16 czerwca - Poznań, godz. 19.00
30 czerwiec i 1 lipiec 2007: dwa koncerty w Gross Tűpfen (Turyngia - Niemcy)
14 lipiec – Chodzież 2007: Amfiteatr - ok. godz. 16.00