XVI Międzynarodowa Letnia Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

W najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim rozegrana zostanie kolejna już XVI Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej.

Jak zawsze też młodzież naszej parafii zasili reprezentację diecezji Pomorsko - Wielkopolskiej. Oczekiwania są duże, nasza drużyna jest dwukrotnym brązowym medalistą w piłce nożnej halowej (2003, 2005); srebrnym i brązowym medalistą w koszykówce (2003, 2005) oraz brązowym medalistą w piłce ręcznej (2003). Poza tym na koncie drużyny jest wiele medali w dyscyplinach indywidualnych. Dzięki temu zajmujemy wysokie miejsce w klasyfikacji "wszechczasów" ( 12 miejsce w klasyfikacji punktowej i 15 w klasyfikacji medalowej). Jest to duże osiągnięcie biorąc pod uwagę ograniczone możliwości naszej diasporalnej diecezji. 
Liczymy że i w tym roku drużyna powróci z wieloma sukcesami. Relacja z zawodów wkrótce !